سنگ مرمر

کارخانه‌ی سنگ شجره قدم طلایی را در سال ۱۳۹۶ در عرصه‌ی تولید انواع سنگ مرمر برداشته‌است.  این‌ مجموعه‌ بصورت اختصاصی‌ مشغول به‌ تولید انواع سنگ مرمر میباشد. مجموعه‌ی شجره بزرگترین‌ تولید کننده سنگ‌ مرمر  است‌. علاوه بر این‌ در سطح‌ جهان در رابطه‌ با سنگ‌ مرمر حرف اول در تنوع رنگبندی و کیفیت‌ معادن را دارد و آقای سید مصطفی‌ شجره با افتخار توانست‌ این‌ دست‌ آورد را به‌ جهانیان ثابت‌ کند. گروه سنگ‌ مجلل‌ شجره با تولید انبوه معادل با هزاران متر مربع‌ انواع اسلب‌‌های مرمر با بیشترین‌ رنگبندی، طرح و ابعاد توانسته‌ نام طلایی‌ بزرگترین‌ مجموعه‌ تولید انبوه مرمر نه‌ تنها در ایران بلکه‌ در خاورمیانه‌ را نیز از آن خود نماید.

سنگ‌های مرمر به دلیل ویژگی‌‌ های ظاهری که دارند، معمولا در طراحی داخلی و همچنین مکان‌ های لوکس مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مهم ترین ویژگی این سنگ‌ها خاصیت عبور نور از خودشان است. همچنین شما هیچ دو سنگ مرمر در انواع مختلف را پیدا نمی کنید که طرح یکسانی داشته باشند و این منحصر به فرد بودن طرح نیز بر ارزش آن ها می افزاید. طرح‌های بوک مچ و فورمچ جذابی که آن ها را مناسب استفاده در طراحی داخلی می کند. اینم سنگ ها بصورت اسلب ارائه شده و در لابی ها، تی وی وال، قسمت‌هایی از نما و غیره استفاده می شود.

 

انواع سنگ مرمر

Black Rose

کلیک کنید

Diamond

کلیک کنید

Golden CLoudy

کلیک کنید

Romancy

کلیک کنید

Blue Onyx

کلیک کنید

Princess

کلیک کنید

Pink Onyx

کلیک کنید

Orange Onyx

کلیک کنید

سنگ مرمر Black Rose

در مشخصات ظاهری سنگ بلک رز می‌توان به تم رنگی آن که ترکیبی از رنگ های مشکی(خاکستری تیره)، سفید و طلایی اشاره کرد. بلک رز از زیباترین و خیره کننده ترین سنگ های طبیعی به شمار می رود. رنگ مشکی این سنگ به واسطه وجود مقادیری از ناخالصی های منگنز و مواد زغالی است. ترکیب این سه رنگ به این زیبایی یکی از شگفت انگیزترین شاهکارهای طبیعت است. البته به طور کلی هیچ دو اسلب مرمری(حتی از یک نوع) مشابه یکدیگر نیستند. به همین خاطر باید راجع به سنگ های مرمر در نظر داشته باشید که هیچ دو اسلبی را نمی توان یافت که کاملا مشابه یکدیگر باشند. اما ترکیب رنگ اغلب یکسان است. تصاویر روبرو نیز مصداق بارز این موضوع هستند.
سنگ مرمر و همچنین بلک رز به دلیل قیمت بالایی که دارد، باعث شده بیشتر درمکان‌های لوکس ازآن استفاده شود. از این سنگ بیشتر در لابی ساختمان، دکوراسیون داخلی، قسمتهایی از نما و غیره استفاده می‌شود.
رز سیاه جادویی بلک رز از نادرترین هنرهای دست طبیعت .است زیبای جادوی سیاه نماد سلطه و قدرت نماد زیبایی گل نو شکفته رز سیاه جادویی است که تو را جذب می کند و احساس قدرت و بلند مرتبگی را می بخشد.

 

سنگ مرمر Diamond (الماس)

الماس از زمره خاص ترین و خالص ترین مرمرهای ایرانی که زیبایی و شکوه غیر قابل قیاسی را از خود نشان می دهد. بکاربردن آن در منزل باعث درخشندگی چهره و افزایش اعتماد به نفس در افراد میشود. این سنگ جذب کننده خوشبختی، سلامتی و قدرت الهی است.

برای مرمر الماس رنگبندی متنوعی وجود دارد و مهم ترین ویژگی آن بافت بسیار شفافی است که قابلیت عبور نور تا درجه صددرصد را نیز ممکن  میسازد

سنگ مرمر گلدن کلودی

زیبایی که از دل زمین صحرایی درجنگ باد و شن ها خارج و ابر طلایی ما را خلق می کند. عمقی پنهان در دل صحرای گرمی که باید به درونش خیز برداشت و کنکاش کرد تا در نهایت بتوان نافذ ترین لایه های زیبایی اش را کشف کنید.

سنگ مرمر گلدن کلودی دارای زمینه‌ی کرم همراه با رگه‌های قهوه‌ای و مشکی است. در تصاویر روبه‌رو می توانید طرح هایی از این نوع سنگ مرمر را ببنید. 

سنگ مرمر رومانسی

بازی رنگها، گویا طبیعت‌ قلم‌ و پالت‌ آبرنگ‌ را به‌ دست‌ گرفته‌ و دست‌ به‌ کار شده تا شاهکاری زیبا با رنگبندی های متنوع، جسورانه‌ و انگیزه بخش‌ را به‌ ما هدیه‌ کند. سنگ‌ رومانسی‌ مرمری که‌ نگاه هر بیننده را خیره، قلبها را تسخیر و ذهن‌ ها را حیران میکند.

ویژگی‌ بارز این‌ سنگ‌ طرح های آبرنگی‌ است‌ که‌ در حالت‌ نور پس‌ زمینه‌ هاله‌ های رنگی‌ متغیری را به‌ نمایش‌ می‌گذارد. این طرح ها باعث شده استفاده از آنها طرح‌های جذابی را در استفاده از دکوراسیون داخلی پدید آورد. استفاده از این سنگ ها در قسمت‌های مختلف نمایشگاه‌ها، رستوران های لوکس، لابی ساختمان و غیره، نگاه بینندگان را به خود خیره می کند و جلال و شکوه را به آن مکان اضافه می نماید. 

سنگ مرمر آبی

در گذشته اشراف زادگان خود را برتر دانسته و معتقد بودند خون آن ها آبی است. سنگ مرمر آبی که به Blue Onyx معروف است، حس شاهانه و اشرافی به محیط می‌بخشد. بخصوص اگر در مسیر نور قرار بگیرد. مجموعه سنگ شجره، تنها تولید کننده‌ی سنگ مرمر آبی است و این سنگ را در طرح‌های مختلف ارائه می کند. 

سنگ مرمر آبی در طرح‌های بوک مچ و فورمچ و در ابعاد سایز های مختلف قابل سفارش است. 

سنگ مرمر پرنسس

سنگ مرمر پرنسس یکی از انواع سنگ مرمر است که رنگ زمینه‌ای کرم با خطوط طلایی دارد. خطوط طلایی سنگ مرمر پرنسس باعث شده حس شکوه و مجللی به فضا القا شود. 

از سنگ مرمر پرنسس به صورت اسلب های زیبا در لابی ساختمان و همچنین فضای نمایشگاه ها استفاده می شود. برخی افراد نیز از آن برای اوپن و یا دیواره ای در فضای داخلی ساختمان استفاده می‌کنند. 

سنگ مرمر صورتی

رنگ صورتی بیانگر عشق، جوانی، مهربانی و پویا بودن است. معمولا رنگ ها در دکوراسیون داخلی احساس های مختلف را به بیننده و افرادی که در آن محیط زندگی میکنند، هدیه می بخشند. مرمر صورتی نیز یکی از تولیدات منحصر به فرد سنگ شجره است.  استفاده از این سنگ در دکوراسیون داخلی ساختمان می تواند حس پویایی را به زندگی ببخشد. 

سنگ مرمر صورتی در ابعاد مختلف، طرح های متنوع و به صورت بوک مچ و فورمچ قابل سفارش است. 

سنگ مرمر پرتقالی

یکی از جذابیت‌های سنگ های مرمر تنوع آن ها در رنگ و طرح های جذاب است. همچنین مشابه نبودن هیچ دو سنگ مرمری باعث می شود که طرح ها و دکورهای شما منحصر به فرد و مخصوص خودتان باشد. یکی از این رنگ های جذاب، که زیبایی دو چندانی دارد، رنگ پرتقالی است. سنگ مرمر پرتقالی حس شادابی را به محیط هدیه می کند و باعث سلامت جسم و روح می گردد. 

سنگ مرمر پرتقالی در طرحه و ابعاد مختلف و همچنین طرح های بوک مچ و فورمچ قابل سفارش است. 

مشخصات سنگ ها

wdt_ID تاریخ سریال کوپ نام سنگ شماره برگ موقعیت تعداد ورق اولیه تعداد ورق موجود متراژ موجود طول عرض قطر عکس خاموش عکس روشن
1 ۲۵/۲/۱۴۰۴ 1938 الماس 1 تهران 1 0 0,00 145 115 2
2 1400/10/02 1938 الماس 21+22+23+24 تهران 4 0 0,00 195 175 2
3 1400/10/03 1938 الماس 17+18+19+20 اصفهان 4 0 0,00 195 175 2
4 1356 بلک رز 10+11+12 3 1 5,07 260 195 2
5 1356 بلک رز 3+4 3 3 15,12 280 180 2
6 1356 بلک رز 27+28 2 2 11,70 300 195 2
7 1516 بلک رز 9+10+11+12 4 4 18,00 250 180 2
8 1516 بلک رز 5+6+7+8 4 4 17,50 250 175 2
9 1516 بلک رز 13+14+15 3 3 13,13 250 175 2
10 1516 بلک رز S6 1 1 3,01 215 140 2

ثبت سفارش سنگ مرمر

جهت ثبت سفارش هریک از انواع سنگ مرمر، در طرح ها و ابعاد متفاوت با شماره های زیر تماس بگیرید.

آدرس: اصفهان، شهرک صنعتی محمودآباد، خیابان 44

۰۹۱۳-۴۴۴-۳۶۰۵

۰۳۱-۳۳۸۰-۱۹۹۴

سنگ مرمر، سنگی دگرگونی با رگه‌های منحصر به فرد و رنگ‌های خیره کننده است که از دیرباز مورد تحسین و شگفتی انسان بوده است. این سنگ با قدمتی دیرینه، حکایتی از عظمت طبیعت را در خود جای داده و هنرمندان و معماران را در طول تاریخ مجذوب خود کرده است.

استفاده از سنگ مرمر به هزاران سال قبل باز می‌گردد. در تمدن‌های باستانی مانند مصر، یونان و روم، از این سنگ برای ساخت مجسمه‌های باشکوه، معابد عظیم و کاخ‌های مجلل استفاده می‌شد. آثار به جا مانده از آن دوران، گواهی بر مهارت و ظرافت هنرمندان و معماران آن زمان و زیبایی و ماندگاری سنگ مرمر است.

امروزه نیز سنگ مرمر با ظرافت و زیبایی خیره کننده، جایگاه خود را در دنیای مدرن حفظ کرده است. از این سنگ در معماری و ساختمان‌سازی، مجسمه‌سازی، صنایع دستی و دکوراسیون داخلی استفاده‌های فراوانی می‌شود. سنگ مرمر با قابلیت صیقل‌پذیری بالا، ظاهری براق و لوکس به خود می‌گیرد و در فضاهای مختلف، حس تجمل و زیبایی را به ارمغان می‌آورد.

در این صفحه، به دنیای شگفت‌انگیز سنگ مرمر قدم می‌گذاریم و با نگاهی عمیق‌تر به این سنگ ارزشمند، موضوعات مختلفی را در زمینه‌های گوناگون بررسی می‌کنیم.

 

با ما همراه باشید تا با زوایای پنهان و آشکار سنگ مرمر آشنا شویم و از زیبایی و ظرافت آن در دنیای خود بهره ببریم.

در این صفحه، به دنیای شگفت‌انگیز سنگ مرمر قدم می‌گذاریم و به بررسی موضوعات زیر می‌پردازیم:

تاریخچه و استفاده های سنگ مرمر:

سنگ مرمر، سنگی دگرگونی با رگه های منحصر به فرد و رنگ های خیره کننده، از دیرباز مورد استفاده بشر بوده است. شواهدی از استفاده آن در مصر باستان، یونان و روم برای ساخت مجسمه ها، بناهای مذهبی و کاخ ها وجود دارد.

در دوران رنسانس، استفاده از سنگ مرمر دوباره رونق گرفت و در ساخت بناهای باشکوه و مجسمه های فاخر به کار می‌رفت.

امروزه از این سنگ زیبا در طیف وسیعی از کاربردها، از جمله کفپوش و دیوارپوش، سنگ اپن آشپزخانه، روشویی و وان حمام، پله ها، مجسمه ها و اشیاء تزئینی، نمای ساختمان و محوطه سازی استفاده می شود.

سنگ مرمر به دلیل زیبایی، ظرافت، مقاومت بالا و تنوع رنگ و طرح، سنگی محبوب و پرکاربرد در دکوراسیون داخلی و خارجی است.

بهترین سنگ های مرمر جهان:

سنگ های مرمر در سراسر جهان یافت می شوند و هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند.

در اینجا به چند نمونه از بهترین سنگ های مرمر جهان اشاره می کنیم:

سنگ مرمر کارارا (ایتالیا): این سنگ مرمر سفید با رگه های خاکستری، یکی از مشهورترین و محبوب ترین سنگ های مرمر جهان است.

سنگ مرمر ایران: با تنوع رنگی و طرح های منحصر به فرد، از جمله مرغوب ترین سنگ های مرمر جهان است و در بسیاری از بناهای تاریخی و لوکس دنیا به کار رفته است.

سنگ مرمر کالاکاتا (ایتالیا): این سنگ مرمر سفید با رگه های طلایی و قهوه ای، به دلیل زیبایی و ظرافت، سنگی بسیار لوکس و گران قیمت است.

سنگ مرمر امپرادور (اسپانیا): این سنگ مرمر قهوه ای با رگه های طلایی، به دلیل زیبایی و مقاومت بالا، انتخابی ایده آل برای کفپوش و دیوارپوش است.

سنگ مرمر تاسوس (یونان): این سنگ مرمر سفید با رگه های خاکستری، به دلیل زیبایی و ظرافت، انتخابی ایده آل برای دکوراسیون داخلی است.

علاوه بر این سنگ ها، سنگ های مرمر مرغوب دیگری نیز در کشورهای مختلف جهان مانند هند، چین و برزیل یافت می شوند.

روش های استخراج و برش سنگ مرمر:

سنگ مرمر از معادن استخراج می شود. سپس به کارخانه های فرآوری منتقل می شود تا در آنجا برش داده شده و به ابعاد و ضخامت های مختلف تبدیل شوند.در روش های سنتی، سنگ مرمر با استفاده از چال زنی و انفجار از معدن استخراج می شود. این روش می تواند به سنگ آسیب برساند و ضایعات زیادی ایجاد کند.در روش های مدرن، از سیم الماسه یا مواد شیمیایی منبسط شونده برای برش سنگ مرمر استفاده می شود. این روش ها دقیق تر هستند و ضایعات کمتری ایجاد می کنند.

برش سنگ مرمر نیز به روش های مختلفی انجام می شود. رایج ترین روش، برش با سیم الماسه است. این روش برای برش دقیق و با اتلاف کم مناسب است.

برش با قله بر برای برش بلوک های بزرگ سنگ مرمر استفاده می شود. برش با اره الماسه نیز برای برش های ظریف و دقیق مناسب است.

انتخاب روش مناسب برای استخراج و برش سنگ مرمر به نوع سنگ، ابعاد مورد نظر و تجهیزات موجود بستگی دارد.

تفاوت انواع سنگ های مرمر:

سنگ مرمر با رگه های منحصر به فرد و رنگ های خیره کننده، در سراسر جهان یافت می شود و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

تفاوت های اصلی بین انواع سنگ های مرمر عبارتند از:

 • رنگ: سفید، خاکستری، سیاه، سبز، ارغوانی، زرد، قرمز و …
 • طرح رگه ها: ضخیم، نازک، موازی، نامنظم و …
 • شفافیت: برخی از سنگ های مرمر شفاف هستند و نور را از خود عبور می دهند.
 • مقاومت: سنگ مرمر به طور کلی سنگی مقاوم است، اما برخی از انواع آن از مقاومت بالاتری برخوردارند.
 • قیمت: قیمت سنگ مرمر به نوع، طرح، رنگ و ابعاد آن بستگی دارد.

عوامل موثر در تنوع سنگ های مرمر:

 • ترکیبات شیمیایی: وجود ناخالصی ها در سنگ مرمر، رنگ و طرح آن را تغییر می دهد.
 • فشار و دما: فشار و دما در طول فرآیند دگرگونی، بر ویژگی های سنگ مرمر تاثیر می گذارد.
 • محل استخراج: سنگ های مرمر هر منطقه، ویژگی های خاص خود را دارند.
 • انتخاب نوع مناسب سنگ مرمر به کاربرد، سلیقه و بودجه شما بستگی دارد.

خواص فیزیکی و شیمیایی سنگ مرمر:

سنگ مرمر سنگی نسبتا نرم و شکننده است. این سنگ به اسیدها حساس است و باید از تماس با مواد اسیدی محافظت شود.

 • خواص سنگ مرمر به نوع و خلوص آن بستگی دارد.
 • تخلخل بالا، جذب آب را افزایش می دهد.
 • کربنات کلسیم، آن را در برابر اسیدها ضعیف می کند.

نقش سنگ مرمر در معماری و ساختمان سازی:

سنگ مرمر از دیرباز در معماری و ساختمان سازی مورد استفاده بوده است. این سنگ به دلیل زیبایی و ظرافت، برای ساخت بناهای باشکوه و مجلل استفاده می شود.

کاربردهای سنگ مرمر در صنعت تزئینی و دکوراسیون داخلی:

سنگ مرمر به دلیل زیبایی منحصر به فرد، در صنعت تزئینی و دکوراسیون داخلی کاربردهای فراوانی دارد. از جمله کاربردهای این سنگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کفپوش و دیوارپوش
 • سنگ اپن آشپزخانه
 • روشویی و وان حمام
 • پله ها
 • مجسمه ها و اشیاء تزئینی

روش های تعیین کیفیت و ارزیابی سنگ مرمر:

کیفیت سنگ مرمر بر اساس فاکتورهای مختلفی از جمله رنگ، طرح، رگه ها، صیقلی بودن، مقاومت و ضخامت آن تعیین می شود.

 • رنگ و طرح: یکدست بودن رنگ و طرح، بدون رگه های ناخواسته و لکه
 • سختی: مقاومت در برابر خراش و سایش
 • مقاومت فشاری: تحمل وزن بالا
 • مقاومت خمشی: مقاومت در برابر خم شدن و شکستن
 • جذب آب: پایین بودن جذب آب برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و لکه
 • قابلیت صیقل پذیری: قابلیت صیقل خوردن و ایجاد سطحی صاف و براق

روش های ارزیابی کیفیت:

 • بازرسی بصری: بررسی رنگ، طرح، رگه ها، لکه ها، ترک ها و ناهمواری ها
 • آزمایش های فیزیکی: سنجش سختی، مقاومت فشاری، خمشی، جذب آب و صیقل پذیری
 • آزمایش های شیمیایی: بررسی ترکیب شیمیایی و مقاومت در برابر اسیدها

تاثیر سنگ مرمر در محیط زیست و پایداری آن:

استخراج و فرآوری سنگ مرمر می تواند به محیط زیست آسیب برساند. با این حال، با استفاده از روش های پایدار می توان تا حد زیادی این آسیب ها را کاهش داد.

دلایل خاص بودن سنگ مرمر:

سنگ مرمر به دلیل زیبایی منحصر به فرد، تنوع رنگ و طرح، و خواص فیزیکی و شیمیایی خاص، سنگی بسیار خاص و ارزشمند است.

نحوه ترمیم سنگ مرمر:

سنگ مرمر سنگی نسبتاً شکننده است و ممکن است در اثر ضربه یا عوامل دیگر آسیب ببیند. در صورت آسیب دیدن سنگ مرمر می توان از روش های مختلفی برای ترمیم آن استفاده کرد.

نحوه نصب سنگ مرمر:

نصب سنگ مرمر باید توسط افراد متخصص انجام شود. در صورت عدم نصب صحیح، سنگ مرمر ممکن است آسیب ببیند.

نحوه نگهداری و مقاوم سازی سنگ مرمر:

سنگ مرمر به مراقبت و نگهداری منظم نیاز دارد. با استفاده از مواد شوینده مناسب و روش های صحیح نگهداری می توان عمر مفید سنگ مرمر را افزایش داد.

سبد خرید